صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک

صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک

معرفی صندوق

قانون تاسیس صندوق مشتمل بر ماده واحده و یک تبصره در جلسه علنی روز سه شنبه مورخ 24 آذر ماه 1383 مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ دوم ديماه 1383 به تایید شورای نگهبان رسید.

اهداف و وظایف:

فراهم آوردن موجبات توسعه سرمایه گذاری بخش غیردولتی در صنایع کوچک، کوتاه کردن مدت زمان اجرای طرحهای اشتغالزا و دارای توجیه اقتصادی، با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته و تضمین و تسهیل در توثیق تسهیلات اعطایی بانکها و موسسات مالی و اعتباری به صنایع کوچک.

میزان حداکثر مبلغ ضمانت نامه صندوق برای پوشش کسری وثایق متقاضیان ده میلیارد ریال تعیین گردیده که تا پنجاه درصد اصل و سود تسهیلات اعطایی بانک ها و موسسات مالی و اعتباری به صنایع کوچک را تشکیل می دهد.

 

 

وثایق و کارمزد:

وثايقي كه صندوق از متقاضي صدور ضمانت نامه دريافت مي نمايد شامل چك و سفته با ضامن مورد قبول صندوق ( اداری – بازاری ) هركدام معادل 5/1 برابر مبلغ ضمانت نامه مي باشد.کارمزد ضمانت نامه در سال اول معادل 5/1 درصد مبلغ ضمانت نامه و برای سال های بعدی، به ازای هرسال 25/0 درصد خواهد بود. به طور مثال برای یک دوره پنج ساله برابر با 5/2 درصد می گردد، که طی دو مرحله(30 درصد به صورت نقدی و مابقی طی یک فقره چک دوماهه) از متقاضی دریافت می گردد. در پایان مهلت ضمانت نامه تا 15 درصد مبلغ کارمزد به مشتریان خوش حساب مسترد می گردد." سال حمايت از كالاي ايراني"

" کرمانشاه سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی است. "

مقام معظم رهبری(مدظله العالی)


 امروز 
جمعه ۲۹ تير ۱۳۹۷
 رهگيري نامه ها 

 جستجو 


 ورود اعضا 
نام کاربري
رمز عبور

 آمار و ارقام 
كل نمايش ها : ۸۸۰۹۱۲
كل بازديدكنندگان : ۵۸۵۹۴۶
نمايش هاي امروز : ۳۳
بازديد هاي امروز : ۲۸
افراد آنلاين : ۲۰


 
Kermanshah Industrial Estates Corporation - All Rights Reserved / Best View @ 1024 * 768 Or Higher Resolutions
<p dir="rtl" align="justify"><font face="Tahoma">متن فارسي</font></p>